نکاتی که قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید بدانید

نکاتی که قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید بدانید

به عنوان کسی که قصد راه اندازی رستوران را دارد، شاید بخواهید در هزینه‎‌های خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی صرفه جویی کنید. اما این مدیریت هزینه‌ها باید با پیروی از استراتژی درست و از قبل طراحی شده باشد، زیرا ممکن است کیفیت را فدای قیمت کنید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی یکی ار بزرگترین نقش‌ها را در کارکرد هر رستورانی دارد و میتواند کیفیت غذا و نوع سرویسی را که به مشتری ارائه می‌دهید، تحت تاثیر قرار دهد.

تجهیزات مناسب، کارکنان را توانمندتر می‌سازد و به روند آماده سازی غذا سرعت می‌بخشد. آماده سازی سریع غذا، زمان سرویس را تحت تاثیر خود قرار میدهد. این لوازم همچنین بر روی امنیت کارکنان رستوران و مشتریان اثر می‌گذارد.

نکات مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی که باید در نظر بگیرید

اول از همه کیفیت

توصیه ابتدایی این است که حتما از تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نظر به صورت فیزیکی دیدن کنید، ابزارها را تست کنید تا از کارکرد آنها مطمئن شوید. این به شما کمک می‌کند تا در بررسی کیفیت تجهیزات دقیق باشید. همچنین، به عنوان کسی که قصد راه اندازی رستوران را دارد، شاید بخواهید در برخی از هزینه‎‌ها، صرفه جویی کنید. اما این مدیریت هزینه‌ها باید با پیروی از نوعی استراتژی باشد، زیرا ممکن است کیفیت را فدای قیمت کنید. شما حتی میتوانید ترکیبی از تجهیزات دست اول و کارکرده را در لیست خود بگنجانید. ولی در صورت وجود بیزینس پلان واقع گرایانه، اندکی سرمایه گذاری بیشتر و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دسته اول، یکی از بهترین رویکردها را به انجام رسانیده اید.

ملاحظه‌های فضای موجود

زمانی که برنامه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای رستوران دارید، اول از همه باید ملاحظه‌های لازم در مورد فضا را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است لوازمی را انتخاب کنید، که اصلا مناسب فضای موجود نباشد و به جای آنکه برای کارکنان کاربردی باشد، باعث گردد، تا آنها دچار مشکل شوند. برای حداکثر کارایی باید این پیش نیاز را با حساسیت بالا رعایت کنید. مجموعه بن کافی واقع در تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، نبش کوچه سوم پلاک 77 و با در اختیار داشتن یکی از جامع ترین شوروم های آشپزخانه صنعتی کشور، میتواند مکانی مناسب، برای بازدید از تولیدات خارجی و داخلی ( کارخانه بن استیل متعلق به مجموعه بن کافی ) باشد. همچنین کارشناسان زبده این مجموعه میتوانند بهترین مشاوره های ممکن را ارائه نمایند.

قانون طلایی در مورد بررسی تجهیزات آشپزخانه صنعتی و فضای مورد نیاز آن این است: از درگاه معماری، تقریبا همیشه ۶۰ درصد فضای رستوران به سالن مشتریان اختصاص داده می‌شود. با توجه به این موضوع ۴۰ درصد یا کم تر از این به فضای آشپزخانه صنعتی اختصاص داده می‌شود. از این رو اگر فضای کمی را در اختیار دارید از تجهیزاتی که دارای چند کاربری هستند، استفاده نمائید.

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از مهمترین مولفه های ممکن در هنگام خرید، قیمت میباشد.لذا برای کاهش هزینه ها، اول از همه باید در مورد میزان استفاده هر آیتم آشپزخانه، بررسی انجام دهید و لیستی با اولویت پر استفاده ترین تا کم کاربردی ترین لوازم را بنویسید. اگر از لوازمی در آشپزخانه رستوران استفاده زیادی نمی‌کنید، احتمالا می‌توانید به گزینه‌های تجهیزات استفاده شده، فکر کنید تا در بخشی از هزینه ها صرفه جویی کنید. بنابراین برای تصمیم گیری دقیق، لیستی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی بر اساس اولویت تهیه کنید. این را در نظر بگرید که بر روی کدام یکی از ابزاها می‌توانید بیشتر هزینه کنید و در خرید کدام موراد می‌توانید صرف جویی کنید. این یکی از استراتژی‌های هوشمندانه برای خرید این دسته از تجهیزات و شروع کار رستوران داری است.

راحتی نگهداری و تمیزکاری تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در حالی که آخرین مدل تجهیزات آشپزخانه صنعتی ظاهر زیبا و جذابی دارد اما باید همان اندازه تمیز و سرویس کردن آن ها راحت باشد. این یکی از چالش‌های بزرگی است که باید هنگام خرید و بررسی در نظر بگیرید. همچنین طرز کار با هرکدام از تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید ساده باشد و در عین حال باید رویه آنها در اکثر موراد از جنس استیل ضد زنگ باشد تا هیچ گونه باکتری و مواد سمی را در خود نگه‌ ندارد.

انتخاب تامین کننده مناسب تجهیزات آشپزخانه صنعتی

بهترین تامین کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی آنهایی هستند که روند نصب را همراه با تامین به صورت کامل برای شما در محل انجام می‌دهند. یکی دیگر از مسائل مهم این است که خدمات پس از فروش و سرویس هم از سمت تامین کننده در طولانی مدت فراهم باشد. این دو فاکتور مشخص کننده تامین کننده مناسب تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. همکاری با توزیع کننده‌ای که کیفیت این چنینی را در روند کاری خود دارد، شروع به کار رستوران را سریع می‌کند در نتیجه راه اندازی هر نوع کانسپت رستورانی با درصد بالایی از موفقیت همراه خواهد بود. در بازار تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی برندهای بی شماری وجود دارند و باید قبل از خرید با آنها مشورت کنید و اطلاعات جامعی در مورد هر گروه بدست آورید. مجموعه بن کافی با بیش از دو دهه سابقه درخشان در ارائه خدمات نصب و راه اندازی و همچنین خدمات پس از فروش، اکنون دارای مجموعه توانمندی از تکنسین های قابل اعتماد در زمینه های ذکر شده بوده و در تمامی مراحل آماده خدمت رسانی است.

راه های تامین تجیهزات آشپزخانه صنعتی

راه‌های مختلفی برای فراهم کردن تجیهزات آشپزخانه صنعتی وجود دارد. می‌توانید همه چیز را دسته اول خریداری کنید یا به فکر آیتم‌های استفاده شده باشید، و حتی برخی دستگاه‌های برای بازه زمانی معلوم اجاره کنید. این بسته به بودجه اولیه زمان شروع کار شما دارد. برای مثال دستگاه یخ ساز در عین حال که ضرروی است می‌تواند یک ابزار تشریفاتی هم باشد. در این صورت می‌توان این گزینه را در لیست لوازمی دسته دوم یا اجاره‌ای بگذارید.

در ادامه و به طور مثال به چگونگی بررسی و خرید یکی از تجهیزات میپردازیم:

یکی از بخش‌های جدا نشدنی آشپزخانه رستوران، یخچال و فریزر صنعتی آن است. در صدر لیست تجیهزات آشپزخانه رستورانی، یخچال و فریزر مخصوص آن قرار دارد. برای به حداکثر رساندن کارایی فضای یک رستوران، لازم است تا بهترین نوع یخچال و فریزر را برای مجموعه خود تهیه کنید. یخچال و فریزر هم باید از نظر مصرف انرژی بهینه باشد و هم از نظر کارایی و آماده سازی همه مواد اولیه کار با آن اصول بهره‌ وری ساده‌ای داشته باشد. یخچال و فریزر رستورانی از دستگاه‌های خنک کننده کوچک شروع می‌‌شود و تا یخچال و فریزرهای بزرگ راهرویی ( مدل سرد خانه) ادامه دارند. بن کافی استیل با داشتن کارخانه تولید انواع یخچال و فریزرهای آشپزخانه ای، میتواند گزینه ای مطلوب جهت خریدی مطمئن همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. همچنین در بازار رقابتی امروز تجهیزات برودتی و سرمایشی این مجموعه میتواند مدعی جدی اقتصادی ترین قیمت ها باشد.

انتخاب مناسب سایز واحدها به ساختار و ظرفیت رستوران بستگی دارد. اگر رستورانی را راه اندازی کرده اید که در آن به مواد اولیه‌ای نیاز دارد که باید حجم زیادی از آن فریز شود، در این صورت انتخاب مدل سردخانه ای، ایده‌آل خواهد بود. اما اگر سیستم کارکردی در رستوران نیازی به فریز کردن حجم بالایی از مواد نداشته باشد، در این صورت مدل های دیگری از انتخاب‌ها مناسب است. با خریداری هوشمندانه یخچال فریزر رستورانی، فضایی خواهید داشت تا در آن همه مواد فاسد شدنی را با آرامش نگهداری  و امنیت و کیفیت غذا را حفظ کنید.

این نکات را قبل از خرید یخچال فریزر صنعتی حتما در نظر بگیرید:

ویژگی‌هایی که در زیر آماده است را قبل از نهایی کردن خرید یخچال فریزر صنعتی حتما در ذهن خود داشته باشید و آنها را در انتخاب خود اعمال کنید.

فضای خارجی و داخلی موجود: یخچال فریزر صنعتی در سایز و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارند. از این رو اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ابعداد داخلی و خارجی فضا و آشپزخانه رستوران است.

برای این کار بخش‌های ورودی را اندازه‌گیری کنید. به خصوص جهت باز و بسته شدن درها و ناحیه که اشغال می‌کنند را حتما در پلان طراحی آَشپزخانه از قبل موجود داشته باشید، تا هنگام نهایی کردن تجهیزات آن را با هر آیتم  تطبیق دهید. یکی از انواع یخچال فریزر صنعتی، مدلی است که به صورت سفارشی ساخته می‌شود. یخچال فریزر سفارشی به طور معمول فضای ذخیره سازی بیشتری دارند و اندازه آنها با توجه به هر آشپزخانه‌ای طراحی و ساخته می‌شود.

سایز یخچال فریزر صنعتی نیز با سایز عملیات در رستوران و تعداد روزانه مشتریان رابطه مستقیم دارد. اگر قصد راه اندازی هر نوع کانسپ رستورانی را دارید باید این دو فاکتور را قبل از خرید بررسی کنید و در بیزینس پلن رستوران بیاورید.

قانون طلایی این است که یخچال فریزر صنعتی باید همیشه نو خریداری شود و با گارانتی همراه باشد. یخچال فریزر صنعتی دسته دوم، هزینه نگهداری سرسام آوری دارد و هیچ اطمینانی برای خدمات پس از فروش آن وجود ندارد. اگر بعد از طی کردن این مراحل هنوز در انتخاب شک دارید، می‌توانید گزینه یخچال فریزر سفارشی را در نظر بگیرید. الزاماتی که برای کار شما مناسب است را لیست کنید و با تولید کننده مناسب مرتبط شوید.

” مجموعه بن کافی آماده ارائه بهترین مشاوره های ممکن در زمینه خرید انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی، فودکورت، کافه، رستوران و فست فود میباشد. همچنین توصیه اکید این مجموعه حضور شما در شوروم این مجموعه میباشد. “

keyboard_arrow_up
بن کافی
ارسال پیام